Ücretsiz Destek

Online Terapi (Profesyonel Destek)
Üyeliksiz 1 dakikada randevunuzu alın. Seans almak istediğiniz uzmanı seçin, randevu al düğmesine tıklayın ve seans tarihini belirleyin.


Sık Sorulan Sorular
Online terapi, günümüzde internetin getirdiği avantajlar sayesinde web sitesi veya uygulamalar üzerinden bir tıkla, herhangi bir psikoloğa her yerden, anında ve daha uygun ücretler ile erişmenizi sağlayan bir sistemdir. Psikoterapi hizmeti almak için internete bağlanıyor olmanız yeterlidir.
Evet, kriz durumları dışında geleneksel terapide işlenen bir çok konu online terapi yardımıyla da çözülebilmektedir. Ayrıca online terapi ya da online psikolojik danışma, anonim danışmanlık isteyenler ya da pratik çözüm arayanlar için idealdir.
Online terapi şizofreni gibi ağır psikiyatrik bozuklukların atak dönemlerinde ve disosiyatif şikayetleri bulunan bireyler için uygun bir yöntem değildir.
Bir çok bilimsel araştırma online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu göstermiştir. Sosyal anksiyete, depresyon gibi durumlarda ise çok daha etkili olduğu söylenebilir.
Kesinlikle, testanket.com üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm iletişim şifreli olarak gerçekleştirilir kurulur, bilgileriniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmaz. Seansların gizliliği en temel prensibimizdir. Terapilerde kesinlikle ip ve sistem logları tutmamaktayız. İletişim geçmişiniz, 2 saat içerisinde sistem tarafından periyodik ve otomatik olarak silinmektedir.
Online terapinin, geleneksel metotlara göre vadettiği birçok avantaj bulunmaktadır.

Oldukça pratiktir.
Çalışma saatleri içinde, işyerinizde terapi alabilir ve trafik gibi vakit kaybına yol açan durumlardan kurtulabilirsiniz. Müsait olduğunuz anlarda terapistinizi arayarak veya kaydolduğunuz internet sitesine giriş yaparak terapiye başlayabilirsiniz.
Geleneksel terapi yöntemlerine göre daha ucuz olabilir.
Bazı uygulamalar haftalık veya aylık ücret karşılığında sınırsız kullanım sunmaktadır. Sağlık sigortanız psikoterapiyi karşılamıyorsa online terapi sizin için çok daha mantıklı olabilir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu konuyu daha detaylı şekilde açıklayacağız.
Birçok birey online terapide kendini daha rahat hissetmektedir.
Online terapi özellikle genç yetişkinler ve teknolojiye alışık bireyler için çok daha rahat bir seçenektir. Günümüzde toplumun çoğunluğu iletişim için e-posta, web semineri ve metin mesajlarını kullanmaktadır. Online terapi, geleneksel metotlara göre kişisel bilgilerinizi daha rahat şekilde paylaşmanızı sağlamaktadır.
Kliniğe erişimi olmayan bireylerin yardım almasını sağlamaktadır.
Çoğu kırsal yerleşim bölgesinde psikoloji alanında yardım sağlayan klinikler bulunmamaktadır. Kronik hastalığı veya engeli olan bazı bireylerin uzun süreli yolculuğa çıkması veya evlerini terk etmesi zor olabilmektedir. Bu gibi durumlarda online terapi tek seçenek olabilmektedir.
testanket.com üzerinde yapılan seanslar varsayılan olarak anonim özelliklidir, log tutulmaz, konuşma geçmişi 2 saat içerisinde otomatik olarak silinir.
Her seans 40 dakika sürmektedir. Süre uzatımı danışan ve terapist hemfikir olduklarında gerçekleştirilebilir.
Randevu almak için üyelik açmanıza dahi gerek bulunmamaktadır. İstediğiniz uzmanı seçin, seans tarih ve saatini belirleyin ve çıkan havale numarasına gerekli ödemeyi yapın. Çok kısa bir süre içerisinde ödemeniz onaylanacak ve seansa giriş bilgileriniz verdiğiniz email adresine gönderilecektir.
Evet. Ücretli terapide mevcut uzmanlarımızdan dilediğinizi seçip seanslara başlayabilirsiniz.
Seans Tarihi ve İletişim Bilgileri

Seans bilgileri email adresinize iletilecektir.

Ödeme Yap
Asağıdaki ödeme adresine gönderin. Hemen ardından randevunuz oluşturulacak ve gerekli bilgiler email adresine iletilecektir.


Hesap No:
İban:
Açıklamaya girin.

Ödemeyi Bildir
Aşağıdaki ödeme bildirimi yetkililere iletilecektir. Eklemek istedikleriniz varsa ekleyip gönderebilirsiniz.


Ödeme Bildirimini Gönder

Ödeme Bildirimi Gönderildi
Teşekkür ederiz. İşleminiz kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

Ücretsiz Psikolojik Destek Grubuna Katıl